Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

BLOG „TAWERNA KOCI PAZUR BALDRICKA”

W KOCIEJ TAWERNIE

Blog „Tawerna Koci Pazur Baldricka” (http://baldricksclaw.blogspot.com) to internetowa przestrzeń, którą zawiaduje Przemysław Grządziel.
Znajdziemy tu wiele ciekawych tekstów i zdjęć, a przede wszystkim wciągający, pulsujący koci świat opisywany żywym językiem.
Z autorem bloga rozmawia Ania Dąbrowska.

 Ania Dąbrowska: Nazwa Twojego bloga brzmi dziwnie znajomo. Baldrick to znany bohater, prawda?
Przemysław Grządziel: Tak, nazwa pochodzi od imienia mojej ulubionej postaci z serialu „Czarna Żmija”, czyli Baldricka – jedynego syna hodowcy świń i kobiety z brodą. Tak nazwałem też swego pierwszegokota, ponieważ podobnie jak tej serialowej postaci rodziły mu się w głowie różne szczwane plany – tak szczwane, że gdyby im doczepić ogon, mogłyby udawać lisa.
Pojawienie się w moim życiu kocura Baldricka było momentem przełomowym. To dzięki niemu pokochałem koty i trudno dziś uwierzyć, że wcześniej niezbyt za nimi przepadałem. Całe życie miałem na nie alergię – tę prawdziwą, objawiającą się kichaniem, zatkanym nosem, załzawionymi oczami, ogólnym złym samopoczuciem i wyczuleniem na specyficzny koci zapach. Nie rozumiałem też tych zwierząt, negatywnie je postrzegałem – przez pryzmat powszechnych i nieprawdziwych stereotypów.
Zmieniło się to dopiero dzięki Baldrickowi. Nauczyłem się patrzeć na świat kocimi oczami. Uświadomiłem sobie, jak wspaniałe są to zwierzęta. Chociaż opieka nad nimi to przede wszystkim obowiązek, odpowiedzialność, troska. Dbanie nie tylko o oczywiste potrzeby, jak jedzenie czy czysta kuweta, ale też ciągła obserwacja, regularne kontrolowanie stanu zdrowia, dbanie o rozwój psychofizyczny, zaspokajanie potrzeby zabawy i czułości.

Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY NR 155 – WRZESIEŃ 2015