Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

ANIOŁ STOCZNIOWYCH KOTÓW – Teresa Piątkiewicz

Tekst: Ania Dąbrowska

Niesienie pomocy zwierzętom jest niezwykle trudne. Przytaknie w tym miejscu każdy, kto na co dzień musi zmagać się z biurokracją, nieprzychylnością urzędników oraz dyletanctwem różnego typu instytucji. Jednak mimo tak wielu przeciwności, mimo powszechnie panującej znieczulicy, są osoby, które wbrew wszystkiemu próbują nieść bezinteresowną pomoc naszym braciom mniejszym.
Do tego elitarnego grona należy pani Teresa Piątkiewicz ze Szczecina, założycielka i prezes Stowarzyszenia Społeczno-Ekologicznego „Zwierzęcy Telefon Zaufania”.

 Zwierzęcy Telefon Zaufania
Do pani Teresy dzwonię w październikowy wieczór. Dzieli nas ponad 400 kilometrów, ale czuję, jakby ta odległość nie miała znaczenia. W słuchawce odzywa się miły, acz bardzo stanowczy głos. Wyobrażam sobie, jaka musi być na co dzień – mocna, zdecydowana i pewna tego, o co walczy. Ale czuję, że gdzieś głębiej schowana jest ta nieco bardziej miękka warstwa charakteru. Pani Teresa to przecież osoba życzliwa, bezgranicznie i bezinteresownie oddana zwierzętom, a w szczególności kotom. Ilu już pomogła – trudno zliczyć? Ile oczekuje jeszcze pomocy? Bezmiar, którego nie sposób ogarnąć liczbami, bo zwierzęta są w nieustannej potrzebie, a ludzie zamykają przed nimi piwniczne okienka, drzwi i serca.
Teresa Piątkiewicz działa na rzecz kotów przeszło 18 lat, od ponad 10 lat szefuje Stowarzyszeniu Społeczno-Ekologicznemu „Zwierzęcy Telefon Zaufania”. Działa właściwie całą dobę, a ci, którzy znaleźli np. zwierzę w ciężkim stanie, mogą do niej zadzwonić nawet w środku nocy.
Więcej przeczytasz w magazynie KOCIE SPRAWY Nr 146-147
– Grudzień 2014/Styczeń 2015

 

Apel o pomoc dla Stowarzyszenia Społeczno-Ekologicznego „Zwierzęcy Telefon Zaufania”:

Zwracamy
się do każdego, kto może i chciałby pomóc.
Potrzebne są środki na karmę oraz żwirek dla 500 kotów w Szczecinie oraz na styropian i gwoździe na budki dla kotów. Jest zima, potrzeby w tym okresie wzrastają, kotów potrzebujących pomocy przybywa.
Środki można przekazywać na numer konta:
Stowarzyszenie Społeczno-Ekologiczne „ZWIERZĘCY TELEFON ZAUFANIA”

ul. Ojca Beyzyma 5/2
70-391 Szczecin
BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA w Szczecinie
NRB 85 9396 0007 0017 0934 2000 0001