Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Vicky Halls w Polsce - Tekst Jolanta Łapińska

Tekst Jolanta Łapińska 


Znany koci psycholog, Vicky Halls, w Polsce
.

W listopadzie po raz pierwszy w Polsce będziemy gościli Vicky Halls.
Vicky Halls jest jedną z najbardziej znanych na świecie behawiorystek, zajmujących się terapią zachowania kotów. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy kociego psychologa i ogromną wiedzę na temat kotów, ich natury i zachowania.
 

 Vicky Halls jest członkiem Zespołu Ekspertów Behawioryzmu w Brytyjskim Biurze Doradczym ds. Kotów i regularnie udziela porad w programach radiowych, telewizyjnych i na łamach specjalistycznej prasy oraz indywidualnym opiekunom kotów w Wielkiej Brytanii. Jest także autorką licznych bestsellerowych książek o kotach, z których dwie zostały przetłumaczone na język polski. Została wybrana do tytułu „Ulubionego narodowego autora książek o kotach i kocim zachowaniu” w Wielkiej Brytanii.W Polsce Vicky Halls najbardziej znana jest jako autorka książek „Koci detektyw” i „Kocie tajemnice”. W swoich książkach autorka opowiada o rozwiązywaniu problemów związanych z zachowaniem kotów, opisuje wiele ciekawych przypadków, z którymi spotkała się w czasie swojej pracy, udziela porad i wskazówek cennych zarówno dla początkujących kociarzy, jak i dla znawców kociej natury.
Okazją do spotkania z Vicky Halls będzie seminarium „Zaburzenia behawioralne u kotów – zapobieganie i terapia”, które Vicky Halls poprowadzi, a które będzie tłumaczone na język polski. Seminarium adresowane jest do lekarzy weterynarii, behawiorystów, hodowców kotów, pracowników i wolontariuszy fundacji i schronisk dla zwierząt oraz osób, które chcą pogłębić wiedzę o zachowaniu kotów.
Podczas seminarium poruszone będą, między innymi, takie zagadnienia, jak informacje o naturze kotów i sposobie ich komunikacji, sposoby redukcji stresu u kota domowego i zapobieganie problemom behawioralnym, wzbogacanie środowiska życia kota w mieszkaniu, a także przyjazny sposób postępowania z kotem w lecznicy weterynaryjnej i w schronisku. Omówione zostaną też problemy geriatryczne u kotów, a także terapia różnych zaburzeń behawioralnych, między innymi załatwianie się poza kuwetą, agresja oraz wykorzystanie diety w terapii zaburzeń w zachowaniu kotów.

Seminarium odbędzie się w dniach 17–18 listopada 2012 roku w Bobrowcu koło Warszawy.
 
Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę
www.akademiaedukacyjna.pl,
gdzie zamieszczono szczegółowe informacje o seminarium i warunkach uczestnictwa.