Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Serce dla Zwierząt 2012

Zdjęcia Celestyna Król  „Mój Pies"

Już po raz dziewiąty w plebiscycie organizowanym przez redakcję miesięcznika „Mój Pies” 9 maja 2012 roku przyznana została nagroda Serce dla Zwierząt. Kandydaci do tegorocznej nagrody pokazali, że naszym braciom mniejszym można służyć na różne sposoby – opiekując się nimi lub szukając im nowych domów, szkoląc je, stając w ich obronie czy zachęcając do przyjaźni z nimi. Można to robić niezależnie od miejsca zamieszkania, zamożności, wieku, najczęściej bez rozgłosu. Wystarczy mieć serce – Serce dla Zwierząt.
Wśród tegorocznych nominowanych znaleźli się Dominik Nawa – Komitet Pomocy dla Zwierząt w Tychach, założyciel Przystani Ocalenie, Michał Piróg – prezenter telewizyjny, tancerz, Cezary Wyszyński – prezes Fundacji VIVA, Janusz Wojciechowski – europoseł, wiceprzewodniczący Parlamentarnej Intergrupy ds. Ochrony Zwierząt, Agnieszka Terechowicz i mjr Roman Paszko z Aresztu Śledczego w Hajnówce za program „Pies w celi”, Urząd Miasta Poznań i program telewizyjny „Pytanie na Śniadanie”.

Laureatem plebiscytu został Dominik Nawa. Nagrodę odebrał z rąk aktorki Małgorzaty Kożuchowskiej. Obecnie ma pod opieką 110 koni, 18 krów, kilkanaście kóz i owiec, tyleż psów i kotów, dwa osły, jaka, a nawet lisa uciekiniera z futrzarskiej fermy. Pan Dominik był jednym ze współzałożycieli Koalicji dla Zwierząt, jest doradcą przy Parlamentarnym Zespole Przyjaciół Zwierząt.

MIB