Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

JUBILEUSZOWA WYSTAWA OBRAZÓW – Fotorelacja

KOCIE SPRAWY NR 174 - KWIECIEŃ 2017

Kociosprawowy dział „Kot kustosza" to dział szczególny. Od lat nasza autorka i malarka Alicja Szubert-Olszewska wprowadza Czytelników w tajniki malarstwa o tematyce kociej. Przedstawia artystów wielkich i tych mniej znanych. To właśnie dział „Kot kustosza" stał się dla nas inspiracją do zorganizowania już po raz drugi Wystawy Bardzo Kocich Obrazów. Wystawę można było oglądać w foyer sali widowiskowej Ratusza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Pierwsza prezentowana była pięć lat temu z okazji jubileuszu 10-lecia KOCICH SPRAW w warszawskim Teatrze Kamienica.

Także tegoroczną wystawę zaprojektowała i przygotowała Joanna Ostrowidzka. Zaproszenie do udziału w wystawie przyjęło 27 artystów, a obejrzeć można było ponad 100 prac: Andrzeja Bertrandta, Krystyny Brzechwy, Anny Carpenter, Jakuba Dominika, Jacka Frąckiewicza, Aldony Jabłońskiej-Klimczak, Anny Kopeć-Twardowskiej, Janusza Lewandowskiego, Bogusława Lustyka, Magdaleny Łazar-Massier, Mikołaja Maleszy, Tadeusza Michaluka, Miłosza Płonki, Ewy Pszczółkowskiej, Krzysztoffa Skaina Maya, Katii Sokołowej-Zyzak, Alicji Szubert-Olszewskiej, Agnieszki Szyfter, Jerzego Tyburskiego, Beaty Wąsowskiej, Piotra Wilczka, Józefa Wilkonia, Aleksandry Wiszniewskiej, Kamili Wojciechowicz, Doroty Wysockiej-Rzeszutek i Beaty Zdrodowskiej.
Na wystawie zaprezentowaliśmy tak że KOTY z papier-mache wykonane przez uczestników zajęć plastycznych prowadzonych przez Andrzeja Ziomka w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak w Warszawie oraz prace plastyczne dzieci i młodzieży szkolnej, które brały udział w comiesięcznych konkursach plastycznych „Miau, miau" organizowanych przez magazyn KOCIE SPRAWY.

Wystawa cieszyła się wielkim powodzeniem. Informowały o niej stacje telewizyjne i radiowe. Odwiedzające ją dzieci cieszyły bardzo kolorowanki przygotowane specjalnie na tę okazję przez artystkę Katię Sokołową-Zyzak. Kiedy zdejmowaliśmy obrazy, wiele osób z żalem żegnało się z wystawą.
Niektóre prace z wystawy można jeszcze oglądać w Galerii SD-SZUCHA8 w Alei Szucha 8 w Warszawie.
Z przyjemnością zorganizujemy kolejną wystawę Bardzo Kocich Obrazów. Może wcześniej niż za pięć lat?

Redakcja