Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

PET ON BOARD - Bezpieczna Strefa Zwierzaka

Adam Drożdżal (JOSERA): Obserwując zachowania właścicieli psów i kotów widzimy, że świadomość przewożenia zwierząt w Polsce jest nadal na niskim poziomie. Właściciele zwierząt często nie wiedzą jak bezpiecznie przewozić je samochodem. Wiele osób traktuje koty jak członków swoich rodzin, niestety podczas jazdy samochodem te same zwierzęta zamieniają się w „bagaże”.  Ze względu na to firma Josera rozpoczęła działania mające na celu budowanie świadomości  odpowiedzialności wśród właścicieli psów i kotów.

 Pierwszym etapem naszych działań jest pakiet  PET ON BOARD – Bezpieczna Strefa Zwierzaka. Celem pakietu jest zwiększenie szans na uratowanie psa lub kota w trakcie prowadzenia akcji ratowniczej. Elementami jest międzynarodowa karta ICE zwierzaka, naklejki na auto „Pet on board”, naklejki boczne samochodu oraz naklejka na drzwi wejściowe domu/mieszkania.

Wypełniona międzynarodowa karta ICE zwierzaka, którą powinniśmy nosić przy sobie poinformuje służby, kto w razie wypadku zaopiekuje się naszym pupilem. Naklejki na samochód poinformują innych członków ruchu drogowego oraz służby ratownicze o przewożeniu kota. Ostatnie – naklejki na drzwi wejściowe to informacja dla służb, że w domu znajduje się zwierzak.

KOCIE SPRAWY: Gdzie i w jaki sposób można takie pakiety otrzymać?

Adam Drożdżal: Pakiety są bezpłatne. Będziemy je rozdawać w trakcie największych imprez branżowych na stoiskach Josera. Dostępne są również u naszych partnerów akcji oraz dołączane do każdego zakupu w sklepie internetowym Josera. Więcej informacji znaleźć można na Fan Page’u www.facebook.pl/Joserakarmy oraz na stronie www.josera.pl/pet-on-board